malastandardduza
Start
6 Powiatowe Targi Pracy i Edukacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 kwietnia 2019 14:46

9 kwietnia 2019r. w godz. od 10.00 do 12.30 w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie odbyły się 6 Powiatowe Targi Pracy i Edukacji.

Oferta targów została skierowana do wszystkich osób poszukujących zatrudnienia, zastanawiających się nad zmianą dotychczasowej pracy oraz dla osób zamierzających podjęcie dalszego kształcenia oraz młodzieży stojącej przed wyborem dalszej drogi zawodowej.

W targach udział wzięło wielu wystawców, dla których była to świetna okazja do przybliżenia oferty swojej firmy szerszemu gronu potencjalnych kandydatów do pracy. Podczas 6 Targów Pracy i Edukacji swoją ofertę zaprezentowała również Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa. Była to świetna okazja do zapoznania się z działalnością LGD, wszystkim odwiedzającym nasze stoisko przybliżone zostały terminy i warunki zbliżających się naborów wniosków, w szczególności naborów na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej. Nie zabrakło materiałów promocyjnych dla zainteresowanych oraz gadżetów reklamowych dla najmłodszych uczestników targów.

W programie targów uwzględniono również warsztaty przedsiębiorczości dla młodzieży szkolnej z wykorzystaniem gry planszowej „Chłopska Szkoła Biznesu” oraz prelekcj

800px2
800px4
800px5
800px6

 
Klub Młodzieżowy Żnińskiego Klubu Morsa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 kwietnia 2019 13:39

Żniński Klub Morsa realizuje projekt unijny pt. Klub Młodzieżowy „Warcaby i szachy – nauka i zabawa”.

Zajęcia odbywają się od stycznia do czerwca br. Dzięki dofinansowaniu unijnemu Lokalnej Grupy Działania „Pałuki  - Wspólna Sprawa” co piątek młodzież bierze udział w zajęciach odbywających się w siedzibie Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego. W zajęciach uczestniczą trzy dziewczynki i pięciu chłopców. Celem zajęć jest nauka gry w szachy i warcaby, ale także m.in. rozwój społeczny, emocjonalny i integracja. Zajęcia prowadzą Anna Kurek oraz Tomasz Wierski, a koordynatorem projektu jest Grażyna Ślęzak.

W marcu uczestnicy, oprócz regularnych zajęć, pojechali na turniej warcabowy do Torunia gdzie drużynowo zdobyli trzecie miejsce. Ponadto udali się na wycieczkę na wysypisko śmieci do Wawrzynek, gdzie poszerzali swoją wiedzę z zakresu ekologii.

W następnych miesiącach także zaplanowane są dodatkowe atrakcje dla uczestników takie jak wycieczka do Golubia-Dobrzynia oraz do Torunia i Ciechocinka.

 800px1 800px2 800px3

 
Sesja Rady Gminy w Rogowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 kwietnia 2019 13:29

8 kwietnia 2019 roku odbyła się VII sesja Rady Gminy w Rogowie, na którą został zaproszony Prezes LGD Pałuki – Wspólna Sprawa Pan Ryszard Ulatowski.

Jednym z punktów porządku obrad było przedstawienie informacji na temat możliwości pozyskania środków pozabudżetowych pochodzących z Unii Europejskiej. W ramach tego punktu Prezes Ryszard Ulatowski krótko podsumował dotychczasowe wykorzystanie środków przez Gminę Rogowo jako jednostkę samorządową, jak również jej poszczególnych mieszkańców. Poinformował również o dostępności środków jakie pozostały w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Prezes Ryszard Ulatowski szczególną uwagę zwrócił na dużą pulę środków w ramach działań rewitalizacyjnych, w ramach których Gmina Rogowo mogłaby ubiegać się o kwotę w zakresie od 2 do 3,5 mln złotych przy 95% dofinansowaniu. Radni zainteresowali się tą możliwością i zadawali pytania uzupełniające. Mamy nadzieję, że Gmina Rogowo skorzysta z dostępnych możliwości.

 
„Lokalna Szkółka” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 kwietnia 2019 11:48

LGD zaprasza: „Lokalna Szkółka”


Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa rozumiejąc trudną sytuację nauczycieli jak i problem dla pracujących rodziców z zapewnieniem opieki dzieciom w związku z trwającym strajkiem pracowników oświaty, zaprasza dzieci w wieku 6 - 9 lat do siedziby LGD ul. Plac Działowy 6 w Żninie. 
W trakcie zajęć zapewniamy fachową opiekę, ciekawe formy zajęć oraz drugie śniadanie dla wszystkich dzieci. Zapraszamy w godzinach 8.00 do 16.00, po uprzednim telefonicznym lub osobistym zgłoszeniu dziecka.

Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń:
Oferta dotyczy dzieci rodziców, które z uwagi na pracę zawodową nie mogą im zapewnić opieki.
Kontakt:
Adres: plac Działowy 6, 88-400 Żnin
Telefon: 609 996 155

playschool 151938 1280

 
Spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 13:07

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia 2019r. podczas trwania Powiatowych Targów Pracy i Edukacji i rozpocznie się o godzinie 10.00 w Hali Sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie przy ul. Sienkiewicza 1.

Serdecznie zapraszamy.

 Spotkanie informacyjne net800px

 


Strona 4 z 143
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa