malastandardduza
Start
VII Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 marca 2019 10:03

Jeśli jesteś producentem/twórcą ludowym i chcesz zaprezentować swoje produkty/usługi to  zapraszamy do  udziału w konkursie na prezentację produktu/usługi podczas VII Pałuckiego Festynu Ludowego

- jeśli chcesz wystawić się ze swoim stoiskiem  promocyjnym to  zachęcamy już dziś do zgłoszenia swojego udziału. Wystawcy nie ponoszą kosztów związanych z organizacja swojego stoiska.

- jeśli jesteś członkiem kapeli/zespołu ludowego to zapraszamy Cię wraz z  zespołem/kapelą  ludową do wzięcia udziału w konkursie muzycznym.

Jesteś mieszkańcem powiatu żnińskiego to daj się zaprosić do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu na prezentację produktu usługi

Formularz zgłoszeniowy w konkursie na prezentację produktu usługi

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców

Regulamin przeglądu Kapel i Zespołów Ludowych

Formularz zgłoszeniowy dla Kapel i Zespołów Ludowych

Plakat 800px

 
Projekty realizowane w ramach naboru 1/G/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 marca 2019 09:41

W tym miejscu znajdują się informacje o projektach, które uzyskały dofinansowanie w ramach naboru 1/G/2018.

Projekt „Bezpieczny weekend”- nr 2018/3.1.1/7 , realizowany przez Nikodema Dolatę – Właściciela firmy PPHU NW – BD Efekt

W ramach realizowanego zadania będą zorganizowane kursy/warsztaty z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, połączone z zabawami, grami które w praktyczny, ciekawy a zarazem nowoczesny sposób pozwalają dzieciom zwiększyć swoją wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego. Każdy uczestnik weźmie udział w dwóch wyjazdach weekendowych. Dzieci będą podzielone na grupy zgodnie z budżetem i jednocześnie będzie realizowanych kilka zajęć np. jedna grupa  zajęcia teoretyczne, druga grupa gry i zabawy a trzecia zajęcia z pierwszej pomocy. Dodatkowo w ramach współpracy z ZHP zostanie zapewniona opieka wychowawcy.

Wartość projektu: 50.000,00 zł

Projekty „Klub Młodzieżowy PRZYSTAŃ Słębowo” - nr 2018/3.1.1/6 oraz Projekt „Klub Młodzieżowy PRZYSTAŃ Jadowniki” - nr 2018/3.1.1/5 , realizowany przez Stowarzyszenie „Bliżej Siebie”

Celem projektów jest wzrost aktywności społecznej u 9 osób w ramach klubu młodzieżowego PRZYSTAŃ. Uczestnicy będą mieli możliwość podniesienia kompetencji kluczowych, tj. poprawy umiejętności uczenia się, wzmocnienia kompetencji społecznych i obywatelskich, wzmocnienia świadomości i ekspresji kulturalnej poprzez udział w zajęciach  artystycznych/plastycznych/muzycznych i ruchowych. Planowana jest organizacja „Pogotowia Lekcyjnego” prowadzonego przez liderów rówieśniczych, współpraca z Domem Pomocy Społecznej w Podobowicach, spotkania z lokalną społecznością. W ramach zajęć uczestnicy poznają sposoby radzenia sobie z emocjami, pozyskają umiejętności rozwiązywania konfliktów w grupie rówieśniczej.  Wyjazd do Planetarium w Toruniu oraz udział w warsztatach pieczenia pierników pozwoli na wzbogacenie form spędzenia czasu wolnego, będzie miał wymiar edukacyjny i poznawczy.

Wartość projektu 6: 22.798,80 zł

Wartość projektu 5: 22.798,40 zł

Projekt „Utworzenie i prowadzenie klubu młodzieżowego dla 8 osób na terenie Gminy Żnin” nr 2018/3.1.1/3, realizowany przez Ośrodkiem Szkoleniowym. Gabinet pedagoga. Januszem Witkowskim

 

Działania w ramach projektu obejmują wsparcie procesu edukacyjnego przez pomoc w nauce i przezwyciężanie trudności szkolnych – poprzez realizacje korepetycji w formie bonów edukacyjnych – przedmioty szkolne w zależności od potrzeb (rozwój umiejętności uczenia się), pomoc w odkryciu potencjału i predyspozycji zawodowych, wzmocnienie procesu integracji ze społeczeństwem poprzez poradnictwo psychologiczne, warsztaty socjoterapeutyczne, zajęcia kulturalne itp.

Odbywać się będą zajęcia z dietetykiem które ma na celu promowanie zdrowego trybu życia. W Klubie rozwijana będzie także ważna kompetencja, jaką jest porozumiewanie się w języku ojczystym.

Wartość projektu: 49.290,00 zł

Projekt „Klub Młodzieżowy: Warcaby i szachy – nauka i zabawa” nr 2018/3.1.1/2, realizowany przez Żniński Klub Morsa

Projekt ma na celu włączenie społeczne i aktywizacja oraz popularyzacja gry w szachy i warcaby osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Na spotkaniach dzieci będą miały okazję się nauczyć logicznego myślenia podczas rozgrywek warcabowych i szachowych ale również poznają zasady dbania o nasze środowisko min. Jak segregować śmieci. Tematyka ekologii będzie często królowała na naszych zajęciach. Dzieci również zwiedzą lokalne zabytki przyrody i dowiedzą się, jak je szanować i dbać o nie (wycieczka do Wawrzynek). Wspólny wyjazd do Torunia i Ciechocinka aby uczestnicy mogli się poznać znaleźć wspólny język. W planach jest również wycieczka do Chełmna i Golub-Dobrzynia.

Wartość projektu: 44.368,80 zł

Projekt „Klub Młodzieżowy w Gminie Rogowo” nr 2018/3.3.1/1 , realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rogowie

 

Celem projektu będzie uczestniczenie w zajęciach o charakterze wychowawczym i profilaktycznym w zakresie zdiagnozowanych potrzeb rozwojowych czy edukacyjnych oraz w warsztatach muzycznych i/lub edukacyjnych z zakresu najnowszych technologii (robotyki) oraz zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę, gwarantującą najwyższą jakość świadczonych usług.

Wartość projektu: 46.319,57 zł

 
Spotkanie w sprawie rewitalizacji. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 marca 2019 15:14

Dnia 19.03.2019r. w siedzibie LGD odbyło się spotkanie  Zarządu Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa oraz Bartosza Szymańskiego Dyrektora Wydziału Koordynacji RLKS  z przedstawicielami gmin z terenu powiatu żnińskiego posiadającymi gminne/lokalne programy rewitalizacji. Gminę Barcin reprezentował Pan Michał Pęziak – burmistrz Barcina oraz Pan Grzegorz Smoliński - kierownik Referatu gospodarki komunalnej, przestrzennej i ochrony środowiska, Gminę Gąsawę  reprezentował Pan Błażej Łabędzki - wójt  Gminy Gąsawa, Pan Tadeusz Gołębiewski pracownik urzędu gminy oraz  Pani Marlena Jułga pracownik urzędu gminy, Gminę Janowiec Wielkopolski reprezentowała Pani Halina Jaszczuk – kierownik Referatu infrastruktury i ochrony środowiska oraz Joanna Lubawa – Fura pracownik urzędu gminy, Gminę Żnin reprezentował Pan Paweł Sikora – Dyrektor Wydziału kultury, sportu, turystyki, promocji i rozwoju gminy  oraz Pan Łukasz Milejczak  pracownik urzędu gminy. Tematem spotkania było określenie stopnia zaawansowania prac nad projektami wpisanymi w GPR/LPR, omówienie głównych problemów napotykanych przy realizacji osi 7 Szoop  oraz  ustalenie terminu przeprowadzenia naborów wniosków na przedsięwzięcie: Rewitalizacja obszarów wiejskich w kontekście włączenia społecznego na obszarze LSR.

Spotkanie rozpoczął Pan Ryszard Ulatowski – prezes Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa, następnie stan wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju przedstawiła Pani Weronika Pochylska – Dyrektor Biura LGD. Stan realizacji osi 7  Szoop w województwie Kujawsko – pomorskim przedstawił   Pan Bartosz Szymański Dyrektora Wydziału Koordynacji RLKS. W kolejnej części nastąpiło przedstawienie stopnia przygotowania projektów do realizacji w ramach rewitalizacji przez poszczególne gminy. 

Spotkanie zakończyło się ustaleniem terminu naboru na przedsięwzięcie: Rewitalizacja obszarów wiejskich w kontekście włączenia społecznego na obszarze LSR, który został wyznaczony na przełom III i IV kwartału 2019r.

Spotkanie było merytoryczne i przebiegało w formie dyskusji nad wspólnym zagadnieniem dotyczącym pełnego wykorzystania środków na przedsięwzięcie dotyczące rewitalizacji. 

 1 2spot

Więcej…
 
Zapraszamy na Warsztaty Wielkanocne! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 marca 2019 14:36

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza dzieci wraz z opiekunami na bezpłatne warsztaty wyrobu dekoracji wielkanocnych.

Warsztaty odbędą się:

- 2 kwietnia 2019r. (wtorek) w godz. 17.00 – 19.00 w Gminnym Centrum Kultury „Stodoła”, ul. Żnińska 3A, Gąsawa,
- 4 kwietnia 2019r. (czwartek) w godz. 17.00 – 19.00 w Gminnym Domu Kultury w Rogowie, ul. Kościelna 4A,
- 5 kwietnia 2019r. (piątek) w godz. 16.00 – 18.00 w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6
- 9 kwietnia 2019r. (wtorek) w godz. 17.00 – 19.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Janowcu Wielkopolskim, ul. Powstańców Wielkopolskich 16
- 10 kwietnia 2019r. (środa) w godz. 17.00 – 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Barcinie, ul. Artylerzystów 8,

W programie wyroby ozdób świątecznych, wykonane ozdoby dzieci zabierają ze sobą. Zapewniamy materiały i świąteczną atmosferę.
Zgłoszenia przyjmujemy w biurze LGD przy Placu Działowym w Żninie oraz telefonicznie pod nr tel. 609-996-155.
Ilość miejsc ograniczona.
Warsztaty odbędą się pod warunkiem zgłoszenia min. 15 uczestników.

Zapraszamy.

Plakat net800

 
Trwają prace modernizacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 marca 2019 15:11

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi w dniach 12-13 marca 2019r. strona internetowa Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa może nie działać poprawnie.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

 


Strona 7 z 143
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa