malastandardduza
Start
„Mobilni na rynku pracy - program aktywizacji zawodowej osób młodych z województwa kujawsko-pomorskiego" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 marca 2019 13:13

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oddział w Bydgoszczy powraca z projektem, tym razem staże realizowane będą we Włoszech, Hiszpanii i na Malcie. Oprócz staży ze środków unijnych finansowane będą  dodatkowo: wycieczki po kraju pobytu i kursy językowe. Ponadto finansujemy uczestnikom zakwaterowanie, ubezpieczenie, przelot, kieszonkowe, etc., a w Polsce kursy językowe i zawodowe, pośrednictwo pracy i wiele innych.

Celem projektu jest pomoc młodym osobom w wejściu/ powrocie na rynek pracy poprzez zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń przydatnych przy poszukiwaniu i zdobywaniu pracy. Cel ten osiągnięty będzie przez różnorodne formy wsparcia jak szkolenia i kursy dla uczestników w tym międzynarodowy wyjazd i odbycie zagranicznego stażu zawodowego.

mobilni ulotka plakat

Gdzie mogę dowiedzieć się czegoś więcej:
- na spotkaniu informacyjnym, (aktualny harmonogram spotkań dostępny na stronie internetowej pte.bydgoszcz.pl)
- w biurze projektu w siedzibie lidera (PTE) w Bydgoszczy przy ul. Długiej 34, 85-034 w pokoju 3, e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. (52) 322 90 61, z godzinami otwarcia od poniedziałku do piątku od godziny 08.00 do 16.00.
- na stronie internetowej projektu: pte.bydgoszcz.pl,
na naszym fanpage na Facebooku www.facebook.com/mobilniNEET
lub na Inastagramie https://www.instagram.com/mentormobilni/?hl=pl

Więcej…
 
Obozy letnie Sieraków 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 marca 2019 10:15

Obozy letnie Sieraków 2019

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa wraz z „Tenis Club Piter Play” zapraszają wszystkie dzieci i młodzież do udziału w obozie letnim w Sierakowie. Zadanie realizuje Pan Piotr Błaszczyk z firmy „Tenis Club Piter Play”. LGD Pałuki – Wspólna Sprawa  objęła patronat nad wakacyjną inicjatywą.

„Tenis Club Piter Play” oferuje obozy tematyczne, które z roku na rok zyskują na popularności i są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez rodziców. W ich skład wchodzą zarówno obozy sportowe jak i artystyczne. Są one świetnym rozwiązaniem dla dzieci chcących aktywnie spędzić czas oraz rozwinąć swoje zainteresowania artystyczne oraz sportowe. Organizowane przez „Tenis Club Piter Play” turnusy oferują dzieciom niezbędną dawkę ruchu.

Uczestnictwo w proponowanych obozach sportowych/artystycznych zawsze spotykają się z dużym zadowoleniem dzieci i młodzieży. Oferowane wyjazdy dostępne są w kilku terminach:
- I turnus od 22.06.2019r. do 02.07.2019r.
- II turnus od 04.07.2019r. do 14.07.2019r.
- III turnus od 16.07.2019r. do 26.07.2019r.
- IV turnus od 15.08.2019r. do 21.08.2019r.

W ofercie znajdą Państwo szeroką gamę obozów, która będzie odpowiadała zainteresowaniem dziecka. Rozbudowany zakres tematyczny oraz korzystne promocje sprawiają, że obozy cieszą się dużym zainteresowaniem.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wypoczynku, szczegóły na stronie: https://web.facebook.com/obozyletniezimowe oraz pod nr tel. 602-866-640.
Ilość miejsc ograniczona, zapisy trwają do 31.05.2019r.

Zapraszamy

ulotka a6 piotrblaszczyk

 
Pogodna jesień życia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 marca 2019 11:29

W miniony czwartek w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa odbyło się spotkanie organizacyjne dla opiekunów osób niesamodzielnych działających na terenie powiatu żnińskiego w ramach projektu „Pogodna Jesień Życia”, projektu prowadzonego przez Fundację Ekspert Kujawy z Inowrocławia w partnerstwie z LGD Pałuki – Wspólna Sprawa oraz Gminą Łabiszyn – Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łabiszynie.

„Pogodna jesień życia” w powiecie żnińskim realizowana jest od września 2017r. i potrwa do końca sierpnia 2019r. W przedsięwzięciu udział bierze 82 podopiecznych, którzy zostali objęci usługami opiekuńczymi i specjalistycznymi.
Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych, nieaktywnych zawodowo, mieszkających na terenie powiatu żnińskiego, które ze względu na podeszły wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego oraz wymagających korzystania ze stałej lub długotrwałej opieki i pomocy osób trzecich.
W ramach projektu można skorzystać można z opieki świadczonej przez opiekunów w dni powszednie  oraz soboty, niedziele, święta i w porze nocnej.

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Sprawia nam ogromną satysfakcję fakt, że pomimo niewielkiej ilości godzin przypadającą na jednego podopiecznego jesteśmy pomocni i okazywana jest nam sympatia ze strony uczestników projektu i ich rodzin” – dodaje Pani Krystyna Leśniewska – koordynator projektu.

32

 
Komunikat Zarządu LGD dot. naboru wniosków o powierzenie grantów nr 1/2019/G PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 lutego 2019 08:34

Lokalna Grupa Działania Pałuki-Wspólna Sprawa informuje, że Uchwałą Zarządu nabór wniosków 1/2019/G został unieważniony. Przyczyną unieważnienia naboru jest brak w procedurze wyboru i oceny Grantobiorców szczegółowych zapisów w zakresie czynności związanych z dokonaną przez LGD weryfikacją wstępną zgodności z LSR, w tym z Programem, co mogłoby skutkować, zarówno dla LGD jak i Grantobiorców, sankcjami ze strony instytucji kontrolnych.

 
Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na VII Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 lutego 2019 14:55

W tym roku na spotkanie z folklorem Pałuckim zapraszamy do Łabiszyna. Festyn odbędzie się 20.07.2019r. na Stadionie Miejskim w Łabiszynie.

Tradycyjnie podczas festynu zostanie przeprowadzony przegląd kapel i zespołów ludowych. Nie zabraknie również  warsztatów dla najmłodszych (plecionkarstwo, garncarstwo) oraz pokazów ginących rzemiosł. Po raz kolejny chcemy przybliżyć mieszkańcom oraz turystom obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju folklor Pałuk. Podczas festynu będzie można zapoznać się z wytwórcami i producentami lokalnymi oraz ich wyrobami. Jak co roku chcemy przybliżyć do siebie starszych i młodszych mieszkańców poprzez wspólną zabawę „na pałucką nutę” i nie tylko. LGD Pałuki – Wspólna Sprawa wraz z Burmistrzem Łabiszyna zaprasza mieszkańców, a w szczególności najmłodszych do uczestnictwa w festynie. Wszystkich chętnych do podzielenia się swoją pasją zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w naszym przedsięwzięciu. Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy dla wystawców oraz regulamin konkursu przeglądu kapel. Już niebawem na naszej stronie pojawi się więcej szczegółów.

Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy oraz regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dla kapel/zespołów.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dla kaper/zespołów

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2019 12:21
Więcej…
 


Strona 8 z 143
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa