malastandardduza
Start
Zapraszamy na koncert Kwintetu Dętego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 11:34

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na koncert w wykonaniu Kwintetu Dętego, który odbędzie się 12 kwietnia 2019r. (piątek) o godzinie 18.00 w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6.

Repertuar grupy to przede wszystkim muzyka rozrywkowa, a także klasyczna oraz religijna.

Wstęp na koncert jest darmowy, bilety wstępu dostępne są w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6, 88-400 Żnin.

Serdecznie zapraszamy.

Plakat 800px

 
Warsztaty wielkanocne w LGD Pałuki - Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 05 kwietnia 2019 19:13

5 kwietnia 2019 roku odbyły się warsztaty wyrobu dekoracji wielkanocnych w Żninie, zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa.

W dniu 5 kwietnia w siedzibie LGD Pałuki - Wspólna Sprawa odbyły się wyrobu dekoracju wielkanocnych dla dzieci z obszaru LSR. W warsztatach udział wzięło 20 młodych uczestników. Pod okiem instruktora Pani Agnieszki Marek dzieci tworzyły wielkanocne barany, pisanki, koszyczki, kwiaty, a także stroiki z witek brzozowych. Wykonane ozdoby zabrały do  swoich domów. Otrzymały również słodkie niespodzianki od organizatora warszatów. Dziękujemy za liczny udział.

Zapraszamy chętne dzieci jeszcze na warsztaty w Janowcu Wielkopolskim (9 kwietnia) i Barcinie (10 kwietnia). Zapisy przyjmujemy w biurze LGD lub pod numerem tel. 609 996 155.

Warsztaty wielkanocne Żnin 1

 
Warsztaty wielkanocne w Gąsawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 04 kwietnia 2019 11:11

2 kwietnia 2019 roku odbyły się warsztaty wyrobu dekoracji wielkanocnych w Gąsawie, zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa.

Dzieci w swojej pomysłowości kolejny raz udowodniły, że ich wyobraźnia nie zna granic. Nagle do Sali Gminnego Ośrodka Kultury „Stodoła” przykicały zajączki a w udekorowanych wazonach pojawiły się barwne dekoracje wykonane z gałązek i wielu kolorowych ozdób, które dzieci wykonywały pod okiem prowadzącej Pani Agnieszki Marek. Wszystkie powstałe dekoracje dzieci zabrały do swoich domów wraz z słodką niespodzianką, którą otrzymali na zakończenie warsztatów. Zapraszamy chętne dzieci jeszcze na warsztaty w Rogowie 4 kwietnia), Janowcu Wielkopolskim (9 kwietnia) i Barcinie (10 kwietnia). Zapisy przyjmujemy w biurze LGD lub pod numerem tel. 609 996 155.

 Warsztaty wielkanocne Gąsawa 1  Warsztaty wielkanocne Gąsawa 3

 
LGD Pałuki - Wspólna Sprawa nagrodzone za realizację strategii. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 kwietnia 2019 09:02

Dziewięć Lokalnych Grup Działania z naszego regionu zostało nominowanych do nagród za sprawną realizację zadań powierzonych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Dzięki swojej aktywności i zaangażowaniu LGD będą mogły liczyć na dodatkowe środki na realizację lokalnych strategii rozwoju.

Decyzja by powierzyć w ręce lokalnych społeczności środki na realizację działań odpowiadających na realne problemy i potrzeby mieszkańców okazała się sukcesem. LGD z naszego regionu z wielkim powodzeniem realizują powierzone im zadania i dzięki temu otrzymają dodatkowe środki, które trafią bezpośrednio do lokalnych przedsiębiorców – mówi marszałek Piotr Całbecki.


Środki są dzielone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na poszczególne województwa, a następnie przez marszałków województw na poszczególne LGD. Trafiają one do mieszkańców z obszaru danej LGD m.in. na: podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej, inkubatory przetwórstwa lokalnego i rozwijanie rynków zbytu produktów lub usług lokalnych.

Dzięki dodatkowym środkom lokalne strategie rozwoju zostaną mogą zostać zasilone kwotami  od  500 tys. do 1,1 mln. zł, przy założeniu, że LGD zidentyfikuje na swoim terenie potrzeby we wskazanych powyżej obszarach.

Lista Lokalnych Grup Działania nominowanych do nagród:

  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Brodnickie"
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki
  • Lokalna Grupa Działania "Zakole Dolnej Wisły"
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Podgrodzie Toruńskie"
  • Lokalna Grupa Działania Pałuki-Wspólna Sprawa
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska
  • Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku
 
Szkolenie dotyczące rewitalizacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 02 kwietnia 2019 14:00

Dnia 01.04.2019 r. w siedzibie LGD odbyło się szkolenie w ramach przedsięwzięcia: Rewitalizacja obszarów wiejskich w kontekście włączenia społecznego na obszarze LSR.

W szkoleniu wzięli udział pracownicy z gmin, które posiadają zatwierdzone gminne/lokalne programy rewitalizacji. Szkolenie poprowadziła Pani Anna Mówińska. Podczas szkolenia zostały przedstawione główne założenia rewitalizacji oraz zależności pomiędzy osią 7 RPO i tzw. projektami miękkimi. Ponadto, prowadząca szczegółowo omówiła uwagi Urzędu Marszałkowskiego z pism, które otrzymały jednostki samorządu terytorialnego, w sprawie warunkowo zatwierdzonych GPR/LPR. Uczestnicy spotkania mogli przedstawić swoje główne wątpliwości jakie ich nurtowały w związku otrzymanym pismem z Urzędu Marszałkowskiego. Spotkanie było niewątpliwie potrzebne dla wszystkich gmin, bowiem stoją one w przededniu składania aktualizacji GPR/LPR.

Szkolenie rewitalizacja 1 Szkolenie rewitalizacja 2

 


Strona 5 z 143
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa