Najwyższą władzą LGD jest Walne Zebranie Członków, do którego kompetencji należy: 1) uchwalanie kierunków i programu działania LGD, w tym uchwalanie LSR; 2) ustalanie liczby członków Rady, Zarządu i Komisji Rewizyjnej, z zastrzeżeniem ‚§ 19 ust. 3 oraz ‚§ 20 ust. 2; 3) wybór i odwołanie członków Rady i Zarządu; 4) podejmowanie uchwały w sprawie absolutorium ustępującemu Zarządowi; 5) uchwalanie zmian Statutu; 6) podejmowanie uchwał w sprawie przystąpienia LGD do innych organizacji; 7) podejmowanie uchwały w sprawie rozwiązania LGD; 8) uchwalanie regulaminu obrad Walnego Zebrania Członków; 9) przyjmowanie rocznych sprawozdań z działalności Rady i Zarządu, w tym sprawozdań finansowych; 10) podejmowanie uchwał w sprawie odwołań od uchwały Zarządu dotyczącej pozbawienia członkostwa; 11) podejmowanie uchwał i decyzji w innych sprawach niezastrzeżonych dla Zarządu, Rady lub Komisji Rewizyjnej.
W Walnym Zebraniu Członków biorą udział: 1) z głosem stanowiącym ? członkowie zwyczajni LGD; 2) z głosem doradczym ? członkowie wspierający LGD.
Walne Zebranie Członków zwoływane jest przez Zarząd co najmniej raz do roku, z własnej inicjatywy, powiadamiając o jego terminie, miejscu obrad i propozycjach porządku obrad wszystkich członków LGD w skuteczny sposób, co najmniej na 14 dni przed wyznaczonym terminem. Walne Zebranie Członków zwoływane jest także przez Zarząd w trybie nadzwyczajnym: 1) z własnej inicjatywy; 2) na pisemny wniosek Komisji Rewizyjnej lub Rady; 3) na pisemny wniosek 1/3 wszystkich członków zwyczajnych LGD.
Walne Zebranie Członków obraduje i podejmuje decyzje bez względu na liczbę członków zwyczajnych LGD biorących w nim udział, ‚§ 16 nie stosuje się.
|