malastandardduza
Start o LGD Statut
Informacje o LGD PDF Drukuj Email

Obszar LGDLokalna Grupa Działania PAŁUKI - WSPÓLNA SPRAWA to porozumienie partnerskie osób i instytucji zainteresowanych rozwojem obszarów wiejskich i poprawą jakości życia mieszkańców na terenie 6 gmin w powiecie żnińskim. Partnerstwo zawiązało się w grudniu 2007 roku i przybrało formę stowarzyszenia, której członkami są reprezentanci gmin, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, instytucji publicznych z obszaru gmin Barcin, Gąsawa, Łabiszyn, Rogowo, Janowiec Wielkopolski i Żnin. Gmina Janowiec Wielkopolski przystąpiła do stowarzyszenia w 2015r. Członkiem LGD jest także Powiat Żniński.

Szerokie konsultacje społeczne związane z tworzeniem LGD na tym terenie trwały już od początku 2006 roku. Dużą rolę w procesie tworzenia się partnerstwa odegrały samorządowe władze gmin, a także Stowarzyszenie Leszka Białego z Godaw, które było kołem zamachowym pałuckiego leadera.
Podczas zebrania założycielskiego wybrano pierwszy zarząd, na czele którego stanęła pani Eliza Reszka. Samo spotkanie miało szeroki wydźwięk, a zebrało aż 171 osób i reprezentantów podmiotów prawnych z trzech sektorów. Siedzibą LGD ustanowiono miasto powiatowe - Żnin.

Zapraszamy do wspólnego działania!

Statut LGD PAŁUKI - WSPÓLNA SPRAWA

 
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa