malastandardduza
Start Pałucki Festyn Ludowy
Pałucki Festyn Ludowy z LGD
VII Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 marca 2019 10:03

Jeśli jesteś producentem/twórcą ludowym i chcesz zaprezentować swoje produkty/usługi to  zapraszamy do  udziału w konkursie na prezentację produktu/usługi podczas VII Pałuckiego Festynu Ludowego

- jeśli chcesz wystawić się ze swoim stoiskiem  promocyjnym to  zachęcamy już dziś do zgłoszenia swojego udziału. Wystawcy nie ponoszą kosztów związanych z organizacja swojego stoiska.

- jeśli jesteś członkiem kapeli/zespołu ludowego to zapraszamy Cię wraz z  zespołem/kapelą  ludową do wzięcia udziału w konkursie muzycznym.

Jesteś mieszkańcem powiatu żnińskiego to daj się zaprosić do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu na prezentację produktu usługi

Formularz zgłoszeniowy w konkursie na prezentację produktu usługi

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców

Regulamin przeglądu Kapel i Zespołów Ludowych

Formularz zgłoszeniowy dla Kapel i Zespołów Ludowych

Plakat 800px

 
Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na VII Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 lutego 2019 14:55

W tym roku na spotkanie z folklorem Pałuckim zapraszamy do Łabiszyna. Festyn odbędzie się 20.07.2019r. na Stadionie Miejskim w Łabiszynie.

Tradycyjnie podczas festynu zostanie przeprowadzony przegląd kapel i zespołów ludowych. Nie zabraknie również  warsztatów dla najmłodszych (plecionkarstwo, garncarstwo) oraz pokazów ginących rzemiosł. Po raz kolejny chcemy przybliżyć mieszkańcom oraz turystom obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju folklor Pałuk. Podczas festynu będzie można zapoznać się z wytwórcami i producentami lokalnymi oraz ich wyrobami. Jak co roku chcemy przybliżyć do siebie starszych i młodszych mieszkańców poprzez wspólną zabawę „na pałucką nutę” i nie tylko. LGD Pałuki – Wspólna Sprawa wraz z Burmistrzem Łabiszyna zaprasza mieszkańców, a w szczególności najmłodszych do uczestnictwa w festynie. Wszystkich chętnych do podzielenia się swoją pasją zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w naszym przedsięwzięciu. Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy dla wystawców oraz regulamin konkursu przeglądu kapel. Już niebawem na naszej stronie pojawi się więcej szczegółów.

Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy oraz regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dla kapel/zespołów.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dla kaper/zespołów

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2019 12:21
Więcej…
 
Zaproszenie na VI Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
piątek, 23 lutego 2018 14:22

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa już po raz VI organizuje Pałucki Festyn Ludowy.
W tym roku festyn odbywa się we współpracy z wójtem Gminy Gąsawa – Błażejem Łabędzkim. Festyn odbędzie się 02.06.2018r. w Gąsawie. Jak co roku podczas festynu zostanie przeprowadzony przegląd kapel ludowych/biesiadnych, konkurs muzyczny dla przedszkolaków. Nie zabraknie również pokazów ginących rzemiosł ( garncarz, kowal, haft ), kącika dla najmłodszych oraz dawki dobrej zabawy. Po raz kolejny chcemy przybliżyć mieszkańcom oraz turystom obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju folklor Pałuk. Podczas festynu będzie można zapoznać się z wytwórcami i producentami lokalnymi oraz ich wyrobami. Jak co roku chcemy przybliżyć do siebie starszych i młodszych mieszkańców poprzez wspólną zabawę „na pałucką nutę” i nie tylko. Festyn zakończy się występem zespołu „GooseBumps”, który wykonuje utwory bez instrumentów, a ich repertuar stanowią utwory Pop, Electronic, Hip-Hop, R&B. Zapraszamy mieszkańców, a w szczególności najmłodszych do uczestnictwa w festynie. Dla najmłodszych przewidzieliśmy liczne konkury z atrakcyjnymi nagrodami. Poniżej regulaminy oraz formularze zgłoszeniowe.

Regulamin konkursu dla dzieci

Formularz Zgloszeniowy przedszkola

Regulamin przeglądu kapel i zespołów ludowych

Formularz zgłoszeniowy dla zespołów

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców

 
Zaproszenie na V Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa w Żninie zaprasza wystawców, twórców, rękodzielników i producentów do zaprezentowania swoich stoisk na V Pałuckim Festynie Ludowym, który odbędzie się 11 czerwca 2017 r. na Stadionie Miejskim w Janowcu Wielkopolskim (Powiat Żniński). Wydarzenie potrwa od godz. 13:00 – 19:30. Festyn zakończymy koncertem.
W programie m. in. stoiska rzemieślnicze prezentujące sztukę ludową, kiermasz wyrobów ludowych, pokazy prac na dawnych sprzętach, przegląd kapel i zespołów ludowych, konkurs dla przedszkolaków oraz konkursy dla publiczności z cennymi nagrodami. Dla zwycięzcy przeglądu kapel i zespołów ludowych organizator przewiduje nagrodę pieniężną. Festyn przyciąga licznych twórców i wystawców ludowych nie tylko z terenu województwa kujawsko-pomorskiego prezentujących tradycyjne wyroby rzemieślników, producentów tj. hafty, rzeźbę, obrazy, wyroby z gliny, wikliny i wiele innych. Festyn cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu żnińskiego i turystów. Jest to barwne
i tętniące życiem wydarzenie. Zapraszamy wystawców i kapele do zgłaszania swojego uczestnictwa przez formularz zgłoszeniowy, który należy odesłać na adres: LGD Pałuki - Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6, 88-400 Żnin lub mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Formularz dostępny jest na stronie www.lgd-paluki.pl w zakładce Pałucki Festyn Ludowy.

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców

Formularz zgłoszeniowy dla kapel/zespołów

 
IV Pałucki Festyn Ludowy za nami! PDF Drukuj Email

Stopka A4 UE LGD KSOW PROWpole

Na początku Festynu odbyło się wręczenie nagrody w konkursie na plakat promujący IV Pałucki Festyn Ludowy. Zwycięzcą w tym konkursie został Mateusz Fabijański z Barcina. Zwycięska praca została wykorzystana do promocji Festynu na plakatach, zdjęciach i banerach. Dodatkowo Mateusz otrzymał pakiet nagród rzeczowych.

Podczas Festynu odbył się konkurs muzyczny dla przedszkolaków na wykonanie utworu ludowego,
w którym udział wzięły 3 przedszkola z terenu powiatu żnińskiego: Przedszkole Samorządowe
z Gąsawy, Przedszkole Samorządowe z Janowca Wlkp. oraz Przedszkole Miejskie nr 2 w Żninie. Celem konkursu było m.in. zaszczepienie w najmłodszych uczestnikach chęci poznawania piosenek
i utworów ludowych, poznawanie przez najmłodszych gwary pałuckiej i lokalnej tradycji regionu. Komisja w składzie: Ryszard Ulatowski ? Prezes LGD Pałuki - Wspólna Sprawa, Magdalena Petrykowska ? pracownik LGD, Janusz Pryka ? muzyk i przedstawiciel ŻDK oceniała m.in. posługiwanie się gwarą, opanowanie pamięciowe tekstu, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny. Komisja wysoko oceniła występy wszystkich przedszkolaków i I miejsce zostało przyznane ex aequo wszystkim występującym. Dodatkowo Przedszkole Miejskie nr 2 w Żninie zostało wyróżnione przez komisję za przygotowanie muzyczne i stroje. Nagrodami w tym konkursie były: bilety wstępu do Muzeum Kolejki Wąskotorowej wraz z przewodnikiem oraz przejazd kolejką wąskotorową na trasie Żnin-Wenecja, Wenecja Żnin, bilety wstępu do Zaurolandii. Ponadto każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i pakiet gadżetów LGD.

Następnie odbył się Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych, podczas którego zaprezentowały się: Zespół Wokalny Rogowskie Astry z Rogowa, ?Kujawioki? z Osięcin, Zespół Folklorystyczny ?Spod Strzechy? z Brześcia Kujawskiego i Gąsawska Kapela Biesiadna. Tutaj komisja oceniała przede wszystkim dobór repertuaru, zgodnego z tradycją regionu, sposób i styl wykonania, wyraz i walory artystyczne prezentacji oraz strój zgodny z tradycją regionu. Zwyciężyły ?Kujawioki? z Osięcin
a nagrodą był bon o wartości 500 zł.

Wśród wielu wystawców, którzy przybyli na żniński rynek odnaleźć można było stoisko kowalskie, na którym uczestnicy zapoznawali się z pracą kowala oraz mogli wybić pamiątkową monetę, stoisko garncarskie, na którym powstawały przestrzenne kafle i prace na kole garncarskim oraz stoisko hafciarskie, gdzie można było wyhaftować np. zakładkę do książki. Ponadto dla milusińskich była przygotowana artystyczna strefa dziecięca, w której można było wyczarować kolorowego ludowego ptaszka lub inną drewnianą figurkę oraz namalować pałucki mural.

Prezentowane były pokazy kuchni IV pory roku, a uczestnicy festynu mogli skosztować darmowego pałuckiego bigosu. Podczas Festynu odbyły się liczne konkursy dla publiczności m.in. bicie piany z białek tradycyjną trzepaczką, obieranie ziemniaków, nawlekanie makaronu na czas. Do wygrania były atrakcyjne nagrody i gadżety LGD.

Gwiazdą wieczoru był występ góralskiej kapeli Trebunie Tutki, a koncert zachwycił publiczność pomimo deszczu.

Festyn był współfinansowany z Pomocy Technicznej PROW 2014-2020, ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Koncert zespołu Trebunie Tutki był współfinansowany ze środków Gminy Żnin.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w organizacji IV Pałuckiego Festynu Ludowego w Żninie: wolontariuszy z Zespołu Szkół w Rogowie za pomoc w organizacji, Pana Dyrektora Tomasza Ratajczaka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie, Pana Dyrektora Artura Jakubowskiego ze Żnińskiego Domu Kultury, Pana Dyrektora Jerzego Śniadeckiego z Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie, Pana Roberta Luchowskiego ? Burmistrza Żnina, Pana Mirosława Binkowskiego ? propagatora gwary pałuckiej, Pana Janusza Pryki ? członka jurry, Pana Jacka Sobolewskiego, właściciela Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandia ? sponsora, Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej ? sponsora, Przedszkoli, które wzięły udział w konkursie, Kapel i Zespołów Ludowych, Wystawców, Pana Pawła Bursztyńskiego, Pani Eugenii Szymańskiej, Państwa Hanny i Romana Bryl z Gospodarstwa Agroturystycznego Ptasi Ogród, Pani Katarzyny Przybylskiej z Gospodarstwa Agroturystycznego Pod Lasem, Koła Gospodyń Wiejskich z Jadownik Rycerskich i Pani Krystyny Ługiewicz.

Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny V Pałucki Festyn Ludowy, który odbędzie się na obszarze LGD. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie zakłóci Festynu ani mecz ani burza :)

DSC09220 DSC09281 DSC09282 DSC09284 DSC09330 DSC09339 DSC09352 DSC09370

 


Strona 1 z 3
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa