Start Projekty Masz głos - masz wybór
Masz Głos PDF Drukuj Email

MASZ GŁOS - MASZ WYBÓR

?Masz głos, masz wybór 2009? to ogólnopolska akcja, zainicjowana w 2006 roku przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Jej celem jest stworzenie płaszczyzny dialogu pomiędzy samorządem a mieszkańcami, a tym samym budowanie społeczeństwa obywatelskiego - zaangażowanego w życie lokalnej społeczności, z poczuciem odpowiedzialności za jego dobro.

W roku 2009 w akcji bierze udział ponad 230 organizacji pozarządowych z całej Polski.

W gminach Barcin, Gąsawa, Łabiszyn, Rogowo, Żnin koordynatorem jest Lokalna Grupa Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa.
Naszym zadaniem w akcji jest podejmowanie inicjatyw i działań mających na celu pobudzenie aktywności społeczności lokalnych. Naszym zamiarem jest organizowanie debat by zapoczątkować dyskusję na ważne problemy społeczne Pałuk. Dyskusje miałyby na celu przybliżenie danego tematu, zainteresowanie tematem mieszkańców, włączenie ich do działań oraz pokazanie dobrych praktyk, czyli jak inne środowiska lokalne radzą sobie z danym problemem.

Akcja Masz głos, masz wybór jest całkowicie apolityczna. Nie wykorzystujemy naszych działań do promocji władz samorządowych, ewentualnych kandydatów w kolejnych wyborach samorządowych, partii politycznych czy komitetów wyborczych. Zależy nam natomiast na tym, by dzięki naszej akcji lokalni decydenci nie byli już dla mieszkańców anonimowymi urzędnikami, na których można co najwyżej ponarzekać, lecz by stali się dla obywateli równorzędnymi partnerami.

Więcej informacji na stronie: www.maszglos.pl

Paweł Sikora

koordynator akcji