malastandardduza
Start
Zapraszamy do udziału w Projekcie: „NIE dla zwolnienia – TAK dla zatrudnienia” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 lutego 2019 12:50

Prezes Spółki Centrum Edukacyjne Żelazna serdecznie zaprasza do udziału w projekcie outplacementowym pt. „Nie dla Zwolnienia, Tak dla Zatrudnienia”.  

Grupę docelową projektu stanowią osoby, które zostały zwolnione w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu, oraz  pracownicy przewidziani do zwolnienia lub zagrożeni zwolnieniem. Projekt skierowany jest do osób powyżej 18 roku życia zamieszkujących województwo kujawsko-pomorskie. Każdy uczestnik powinien spełnić powyższe kryteria.

Więcej…
 
Szkolenia komputerowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 lutego 2019 09:45

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w dofinansowanych szkoleniach komputerowych.

Szkolenia skierowane są do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego powyżej 25 roku życia, którzy z własnej inicjatywy chcą nabywać, podnosić lub uzupełniać posiadane kompetencje i kwalifikacje oraz należą do jednej z trzech grup:

  • osób z wykształceniem maksymalnie średnim,
  • osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia),
  • osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia).

Z udziału w projekcie wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą.

Zapraszamy zarówno osoby, które korzystają z komputera, jak i osoby, które dopiero chcą się nauczyć obsługi komputera.

Więcej…
 
"Sam to nazwij" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 lutego 2019 09:12

W drugiej połowie 2018 roku Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa sfinansowała wydawnictwo płytowe składu Musiel/Emce pt. „Sam to nazwij”.

Musiel/Emce, a w zasadzie Radek i Sebastian, którzy w lipcu ubiegłego roku wydali swoją pierwszą wspólną płytę razem z Dj’em Beczki Reprezentant z Bydgoszczy ruszyli w trasę koncertową, gdzie grali na jednej scenie z najlepszymi raperami w Polsce, niejednokrotnie legendami tego gatunku muzycznego.
„Sam to nazwij” to płyta dwóch przyjaciół, raperów, rymujących na oldschoolowych samplowanych bitach. Album jest mocno hip-hopowy i z pewnością trafi do słuchaczy, którzy lubią muzykę do której kiwa się głową. Zawartość liryczna przedstawia sytuacje z życia, odczucia wyrażając własne zdanie na różne tematy.
Podróżując z muzyką, wspólne zwiedzili wiele miast w naszym kraju, promując wcześniej wspomniany album oraz obszar, z którego pochodzą; Mogilno i Żnin. Chłopakom udało się zagrać między innymi w: Chojnicach, Bydgoszczy, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu, Częstochowie, Żninie, Mogilnie, Inowrocławiu, Człuchowie, Wolsztynie, Jarosławcu, Gdyni i wielu innych miastach podczas koncertów oraz festiwali hiphopowych.
Musiel/Emce zostali również zaproszeni do Bydgoskiego Radia Kultura, gdzie podczas audycji hip-hopowej opowiadali o płycie, koncertach, a także o pasji związanej z tą muzyką.
Zapraszamy do galerii zdjęć, więcej na Facebook.

1
bydgoszcz
wrocław
poznań koncert C zeta

 
Warsztat refleksyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 lutego 2019 09:43

Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie refleksyjnym, który odbędzie się w siedzibie LGD, Plac Działowy 6, Żnin dnia 18.02.2019r o godz. 9.00. Celem warsztatu  jest analiza dotychczasowego wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa na lata 2014-2020, jej efektów a także działań aktywizacyjnych prowadzonych przez LGD.

Warsztaty tego typu będą przeprowadzane co roku w okresie wdrażania LSR. tj. do 2023 roku. w procesie tzw. ewaluacji wewnętrznej.

Do udziału w warsztacie zapraszamy wszystkich członków Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa, członków Zarządu, Rady, Komisji Rewizyjnej, Beneficjentów działań LGD, pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Liczymy na Państwa przybycie i wyrażenie swojej opinii na temat postępów wdrażania LSR , w tym w szczególności na zagadnienia:

  1. Czy realizacja finansowa i rzeczowa LSR przebiegała zgodnie z planem i można ja uznać za zadowalającą?
  2. Czy jakość projektów wybieranych we wszystkich obszarach tematycznych jest zadowalająca?
  3. W Jakim stopniu stosowane kryteria wyboru operacji spełniają swoją rolę?
  4. Czy z perspektywy wybieranych projektów realizowane w ramach LSR przedsięwzięcia można nadal uznać za adekwatne względem kluczowych potrzeb społeczności z obszaru LGD?
  5. Czy przyjęty system wskaźników sprawdza się i dostarcza wszystkie potrzebne informacje?
  6. Czy procedury naboru, wyboru i realizacji projektów są przyjazne dla beneficjentów?

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Dla uczestników warsztatu zapewniony będzie poczęstunek.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału w warsztacie do dnia 14.02.2019r. telefonicznie pod numerem telefonu 609-996-155 lub e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
ARIMR ogłosiła nabory na na małe przetwórstwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 lutego 2019 09:37

Oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski na tzw. małe przetwórstwo. Nabór wniosków jest prowadzony od 31 stycznia i potrwa  do 1 marca 2019 r.

Pomoc, jaką można otrzymać  w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój” finansowanego z budżetu PROW 2014-2020, przyznawana jest  w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji służących przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż i ziemniaków.

Od tego roku z oferty skorzystać mogą dwie grupy beneficjentów:

Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Maksymalna kwota dofinansowania, jaką mogą otrzymać została podniesiona z 300 do 500 tys. zł.

Nowością jest druga grupa, którą tworzą rolnicy lub małżonkowie rolników prowadzący lub podejmujący prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). W tym przypadku, by uzyskać pomoc, nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej. Maksymalna kwota wsparcia wynosi natomiast 100 tys. zł.  

Katalog inwestycji, na które można otrzymać dofinansowanie, obejmuje m.in. budowę lub modernizacji budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej;  zakup oraz instalację maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, aparatury pomiarowej i kontrolnej. Z myślą o rolnikach zajmujących się RHD dotychczasowy katalog  rozszerzono m.in. o inwestycje związane z dostosowaniem pomieszczeń pomocniczych służących przygotowaniu posiłków (np. kuchni) i pomieszczeń gospodarczych służących do przechowywania produktów żywnościowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 


Strona 10 z 143
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.










Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa